- Bielkoviny 56g
- Sacharidy 192g
- Tuky 12g
Mutant
Mass 2270 g
Komplexný sacharidovo-proteínový gainer navrhnutý pre športovcov, ktorí chcú zvýšiť denný kalorický príjem, podporiť naberanie svalovej hmoty a zvládnuť náročnú objemovú fázu. Kombinuje 6 zdrojov bielkovín s rozdielnou rýchlosťou trávenia, komplexné sacharidy a tuky pochádzajúce aj z potravín, ako sú sladké zemiaky, ovsené vločky, avokádo či ľanové semienka. Jedna plná dávka poskytuje 56 g bielkovín, 192 g sacharidov a 12 g tukov vrátane prirodzene sa vyskytujúcich 12,2 g BCAA, 26,1 g EAA a glutamínu. Ideálna voľba gaineru na priberanie pre náročných športovcov a všetkých, ktorí majú problém prijať dostatok kalórií z bežnej stravy.
Mutant Mass - vysokokalorický gainer na naberanie svalovej hmoty so 6 zdrojmi bielkovín, komplexnými sacharidmi a zdravými tukmi
Mutant Mass je komplexný sacharidovo-proteínový gainer, vytvorený pre športovcov, ktorí chcú budovať svalovú hmotu, pribrať na telesnej hmotnosti a zabezpečiť dostatočný kalorický príjem počas intenzívneho tréningového obdobia a objemovej fázy. Na rozdiel od jednoduchých gainerov založených prevažne na rýchlych sacharidoch kombinuje viacero zdrojov bielkovín, komplexné sacharidy a tuky pochádzajúce z rôznych potravín.
Základom receptúry je zmes 6 druhov bielkovín s odlišnou rýchlosťou trávenia a vstrebávania. Obsahuje srvátkový koncentrát, hydrolyzovaný srvátkový proteín, srvátkový izolát, micelárny kazeín, koncentrát mliečnych bielkovín a mliečny proteínový izolát. Vďaka tejto kombinácii poskytuje široké spektrum aminokyselín vrátane esenciálnych aminokyselín (EAA), rozvetvených aminokyselín (BCAA) a glutamínu. Bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty, čo je dôležité najmä pri silovom tréningu a budovaní objemu.
Významnou súčasťou produktu je sacharidová zmes obsahujúca kukuričný škrob Waxy Maize, jačmenný škrob, sladké zemiaky a ovsené vločky. Komplexné sacharidy predstavujú dôležitý zdroj energie, pomáhajú doplniť svalový glykogén po tréningu a zvýšiť celkový kalorický príjem, ktorý je pri naberaní telesnej hmotnosti a svalovej hmoty rozhodujúci.
Receptúru dopĺňajú tuky z avokáda, kokosového MCT oleja, ľanových a tekvicových semienok. Tieto zložky rozširujú nutričný profil produktu a poskytujú ďalší zdroj energie potrebnej počas objemovej fázy.
Výhody
- 56 g bielkovín v plnej dávke na podporu rastu, udržania a naberania svalovej hmoty
- 6 zdrojov bielkovín s rozdielnou rýchlosťou trávenia vrátane srvátkového proteínu a micelárneho kazeínu
- 192 g sacharidov v plnej dávke na zvýšenie kalorického príjmu a energetického výdaja
- 12 g tukov vrátane tukov z avokáda, kokosového MCT oleja a semienok
- komplexné sacharidy z viacerých zdrojov vrátane sladkých zemiakov, ovsených vločiek a kukuričného škrobu
- vysoká energetická hodnota vhodná na priberanie hmotnosti počas objemovej fázy
- bez zbytočných plnidiel a rastlinných smotanových náhrad
- lahodné príchute gaineru s dôrazom na plnú a krémovú chuť
6 zdrojov bielkovín pre rast a naberanie svalovej hmoty
Každá plná dávka Mutant Mass obsahuje 56 g bielkovín zo šiestich zdrojov, ktoré sa odlišujú svojou štruktúrou a rýchlosťou trávenia.
- Srvátkový proteínový koncentrát (WPC) – zdroj plnohodnotných bielkovín s prirodzeným obsahom BCAA.
- Hydrolyzovaný srvátkový proteín – čiastočne rozštiepené bielkoviny na menšie peptidy.
- Srvátkový proteínový izolát (WPI) – koncentrovaný zdroj srvátkových bielkovín.
- Micelárny kazeín – mliečna bielkovina s pomalším priebehom trávenia.
- Koncentrát mliečnych bielkovín (MPC) – kombinácia prirodzene sa vyskytujúcich mliečnych bielkovín.
- Izolát mliečnych bielkovín (MPI) – vysoko koncentrovaný zdroj mliečnych bielkovín.
Táto viaczložková proteínová zmes poskytuje 12,2 g prirodzene sa vyskytujúcich BCAA, 26,1 g EAA a 10,4 g glutamínu v plnej dávke. Aminokyseliny sú prirodzenou súčasťou použitých bielkovín a predstavujú stavebné jednotky svalových proteínov.
Komplexné sacharidy a tuky z potravinových zdrojov
Pri naberaní svalovej hmoty je okrem dostatočného príjmu bielkovín dôležitý aj kalorický nadbytok. Mutant Mass preto obsahuje vysoké množstvo sacharidov a doplnkové zdroje tukov, ktoré uľahčujú dosiahnutie potrebného kalorického príjmu počas objemovej fázy.
Sacharidová zmes kombinuje kukuričný škrob Waxy Maize, jačmenný škrob, sladké zemiaky a ovsené vločky. Jedna plná dávka poskytuje 192 g sacharidov, ktoré slúžia ako zdroj energie pri fyzickej aktivite a dopĺňaní svalového glykogénu.
Tuková zmes obsahuje suroviny, ako sú avokádo, kokosový MCT olej, ľanové a tekvicové semienka. Jedna plná dávka poskytuje 12 g tukov, ktoré prispievajú k celkovému energetickému príjmu.
Vysoký kalorický príjem bez zbytočne komplikovaného jedálnička
Dosiahnuť kalorický nadbytok môže byť náročné najmä pre športovcov s vysokým energetickým výdajom, rýchlym metabolizmom (napríklad u ektomorfov) alebo slabšou chuťou do jedla.
Mutant Mass ponúka praktický spôsob, ako doplniť veľké množstvo kalórií, bielkovín a sacharidov v jednej porcii gaineru. Na rozdiel od čistého proteínu tak pomáha rýchlejšie dosiahnuť kalorický nadbytok potrebný na naberanie hmotnosti. Možno ho zaradiť po tréningu, medzi hlavné jedlá alebo kedykoľvek počas dňa, keď bežná strava nepokrýva individuálne energetické potreby.
Výrobca pri formulácii kladie dôraz na kombináciu nutrične hodnotných surovín a vyhýba sa používaniu zbytočných plnidiel či rastlinných smotanových náhrad. Výsledkom je gainer na naberanie svalovej hmoty s bohatou chuťou, ktorý je vhodný ako doplnok k pravidelnej a vyváženej strave.
Odporúčané dávkovanie
Rozmiešajte 1 dávku (4 odmerky = 280 g) prášku v 720 až 960 ml vody alebo mlieka. Užívajte po tréningu alebo medzi hlavnými jedlami podľa individuálnej potreby príjmu kalórií a bielkovín. Veľkosť porcie môžete prispôsobiť svojmu jedálničku a tréningovým cieľom.
Často kladené otázky (FAQ)
Čo je Mutant Mass a pre koho je určený?
Mutant Mass je sacharidovo-proteínový gainer pre športovcov, ktorí chcú zvýšiť denný kalorický príjem a podporiť naberanie svalovej hmoty v objemovej fáze. Hodí sa pre ľudí s vysokým energetickým výdajom, rýchlym metabolizmom (napríklad ektomorfov) alebo slabšou chuťou do jedla. Jedna plná dávka (280 g) obsahuje 56 g bielkovín, 192 g sacharidov a 12 g tukov. Je to doplnok k pravidelnej a vyváženej strave.
Ako užívať a miešať Mutant Mass?
Jednu dávku, teda 4 odmerky (280 g) prášku, rozmiešajte v 720 až 960 ml vody alebo mlieka. Množstvo tekutiny upravte podľa toho, aký hustý nápoj vám vyhovuje. Veľkosť porcie môžete prispôsobiť svojmu jedálničku a tréningovým cieľom, takže nemusíte užívať vždy plnú dávku. Prášok miešajte v šejkri alebo mixéri, kým sa úplne nerozpustí.
Kedy je najlepšie užívať Mutant Mass?
Mutant Mass užívajte po tréningu alebo medzi hlavnými jedlami, podľa toho, koľko kalórií a bielkovín potrebujete. Možno ho zaradiť aj kedykoľvek počas dňa, keď bežná strava nepokrýva vaše energetické potreby. Sacharidy v zložení pomáhajú dopĺňať svalový glykogén po tréningu. Na dni bez tréningu ho môžete použiť medzi jedlami, aby ste dosiahli svoj denný kalorický cieľ.
Koľko kalórií, bielkovín a sacharidov má jedna dávka Mutant Mass?
Jedna plná dávka (280 g) poskytuje 1100 kcal, 56 g bielkovín, 192 g sacharidov (z toho 18 g cukrov), 12 g tukov (z toho 6 g nasýtených) a 8 g vlákniny. Obsah soli je 1,45 g. Pri polovičnej dávke (140 g) to je po prepočte približne 550 kcal, 28 g bielkovín a 96 g sacharidov.
Aké bielkoviny obsahuje Mutant Mass?
Mutant Mass obsahuje zmes 6 druhov bielkovín s rozdielnou rýchlosťou trávenia: srvátkový koncentrát, hydrolyzovaný srvátkový proteín, srvátkový izolát, micelárny kazeín, koncentrát mliečnych bielkovín a mliečny proteínový izolát. Plná dávka poskytuje 56 g bielkovín vrátane prirodzene sa vyskytujúcich 12,2 g BCAA, 26,1 g EAA a 10,4 g glutamínu. Bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty.
Obsahuje Mutant Mass lepok, laktózu alebo sóju? Je vhodný pre vegánov?
Mutant Mass obsahuje alergény: obilniny obsahujúce lepok (jačmenný škrob, valcovaný ovos), sójové zrná a mlieko, preto nie je vhodný pre alergikov na tieto zložky. Pre vegánov vhodný nie je, pretože bielkoviny pochádzajú zo srvátky, kazeínu a mliečnych bielkovín. Zloženie obsahuje enzým laktázu, no produkt nie je označený ako bezlaktózový. Pri intolerancii laktózy sa poraďte s lekárom alebo farmaceutom.
Gainer alebo čistý proteín: čo je lepšie na naberanie hmotnosti?
Na naberanie hmotnosti je vhodnejší gainer, pretože okrem bielkovín dodáva veľké množstvo sacharidov a tukov, a teda aj viac kalórií. Čistý proteín slúži najmä na doplnenie bielkovín. Mutant Mass poskytuje v dávke 56 g bielkovín, 192 g sacharidov, 12 g tukov a 1100 kcal. Ak potrebujete len viac bielkovín bez výrazného nárastu kalórií, hodí sa skôr proteín.
Aké príchute Mutant Mass existujú?
Mutant Mass je dostupný v piatich príchutiach: čokoláda-fondán-brownie, cookies&cream, jahoda-banán, trojitá čokoláda a vanilková zmrzlina. Výrobca kladie dôraz na plnú a krémovú chuť. Ak si nie ste istí výberom, začnite s menším balením 2270 g, kde si môžete vyskúšať, ktorá príchuť vám vyhovuje.
Odporúčané dávkovanie
Rozmiešajte 1 dávku (4 odmerky = 280 g) prášku v 720 až 960 ml vody alebo mlieka. Užívajte po tréningu alebo medzi hlavnými jedlami podľa individuálnej potreby príjmu kalórií a bielkovín. Veľkosť porcie môžete prispôsobiť svojmu jedálničku a tréningovým cieľom.
Nutričné hodnoty
| 2270 g | čokoláda-fondán-brownie | ||
| Veľkosť 1 dávky: 280 g | |||
| Počet dávok v balení: 8 | |||
| Nutričné hodnoty | 1 dávka (280 g) | 100 g | RVH%* |
| Energetická hodnota | 4602 kJ / 1100 kcal | 1643 kJ / 392,7 kcal | ** |
| Tuky | 12 g | 4,28 g | ** |
| z toho nasýtené | 6 g | 2,14 g | ** |
| Sacharidy | 192 g | 68,54 g | ** |
| z toho cukry | 18 g | 6,43 g | ** |
| Vláknina | 8 g | 2,86 g | ** |
| Bielkoviny | 56 g | 19,99 g | ** |
| Soľ | 1,45 g | 0,52 g | ** |
| *RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal) | |||
| **RVH nie je stanovené | |||
| Zloženie | |||
| Zmes sacharidov (kukuričný škrob, maltodextrín, jačmenný škrob, sladký zemiak, valcovaný ovos), Pro-Matrix zmes bielkovín (srvátkový koncentrát, hydrolyzovaný srvátkový proteín, srvátkový izolát, micelárny kazeín, mliečny koncentrát, mliečny izolát), zmes lipidov (frakcionovaný kokosový olej (MCT), avokádo, ľanové semeno, tekvicové semienka, slnečnicový olej), zahusťovadlá (odtučnená sója, hrášok, guarová guma), kakao, prírodné a umelé arómy, farbivo (karamel), sladidlo (sukralóza), soľ, kávový prášok, emulgátor (slnečnicový lecitín), enzýmy (laktáza, proteáza), extrakt zo škorice (Cinnulin PF®), višňa. | |||
| Alergény | |||
| Obsahuje obilniny obsahujúce lepok, sójové zrná, mlieko alebo výrobky z nich | |||
| Upozornenie | |||
Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. |
|||
| 2270 g | cookies&cream | ||
| Veľkosť 1 dávky: 280 g | |||
| Počet dávok v balení: 8 | |||
| Nutričné hodnoty | 1 dávka (280 g) | 100 g | RVH%* |
| Energetická hodnota | 4602 kJ / 1100 kcal | 1643 kJ / 392,7 kcal | ** |
| Tuky | 12 g | 4,28 g | ** |
| z toho nasýtené | 6 g | 2,14 g | ** |
| Sacharidy | 192 g | 68,54 g | ** |
| z toho cukry | 18 g | 6,43 g | ** |
| Vláknina | 6 g | 2,14 g | ** |
| Bielkoviny | 56 g | 19,99 g | ** |
| Soľ | 0,95 g | 0,34 g | ** |
| *RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal) | |||
| **RVH nie je stanovené | |||
| Zloženie | |||
| Zmes sacharidov (kukuričný škrob, maltodextrín, jačmenný škrob, sladký zemiak, valcovaný ovos), Pro-Matrix zmes bielkovín (srvátkový koncentrát, hydrolyzovaný srvátkový proteín, srvátkový izolát, micelárny kazeín, mliečny koncentrát, mliečny izolát), zmes lipidov (frakcionovaný kokosový olej (MCT), avokádo, ľanové semeno, tekvicové semienka, slnečnicový olej), zahusťovadlá (odtučnená sója, hrášok, guarová guma), kúsky sušienok (pšeničná múka, niacín, redukované železo, tiamín mononitrát, riboflavín, kyselina listová), cukor, repkový olej, kakao, soľ, hydrogenuhličitan sodný) prírodné a umelé arómy, sladidlo (sukralóza), emulgátor (slnečnicový lecitín), enzýmy (laktáza, proteáza), extrakt zo škorice (Cinnulin PF®), višňa. | |||
| Alergény | |||
| Obsahuje obilniny obsahujúce lepok, sójové zrná, mlieko alebo výrobky z nich | |||
| Upozornenie | |||
Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. |
|||
| 2270 g | jahoda-banán | ||
| Veľkosť 1 dávky: 280 g | |||
| Počet dávok v balení: 8 | |||
| Nutričné hodnoty | 1 dávka (280 g) | 100 g | RVH%* |
| Energetická hodnota | 4602 kJ / 1100 kcal | 1643 kJ / 392,7 kcal | ** |
| Tuky | 10 g | 3,57 g | ** |
| z toho nasýtené | 4 g | 1,43 g | ** |
| Sacharidy | 196 g | 69,97 g | ** |
| z toho cukry | 18 g | 6,43 g | ** |
| Vláknina | 6 g | 2,14 g | ** |
| Bielkoviny | 56 g | 19,99 g | ** |
| Soľ | 0,95 g | 0,34 g | ** |
| *RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal) | |||
| **RVH nie je stanovené | |||
| Zloženie | |||
| Zmes sacharidov (kukuričný škrob, maltodextrín, jačmenný škrob, sladký zemiak, valcovaný ovos), Pro-Matrix zmes bielkovín (srvátkový koncentrát, hydrolyzovaný srvátkový proteín, srvátkový izolát, micelárny kazeín, mliečny koncentrát, mliečny izolát), zmes lipidov (frakcionovaný kokosový olej (MCT), avokádo, ľanové semeno, tekvicové semienka, slnečnicový olej), zahusťovadlá (odtučnená sója, hrášok, guarová guma) prírodné a umelé arómy, farbivo (prášok z repy červenej), sladidlo (sukralóza), emulgátor (slnečnicový lecitín), enzýmy (laktáza, proteáza), extrakt zo škorice (Cinnulin PF®), višňa. | |||
| Alergény | |||
| Obsahuje obilniny obsahujúce lepok, sójové zrná, mlieko alebo výrobky z nich | |||
| Upozornenie | |||
Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. |
|||
| 2270 g | trojitá čokoláda | ||
| Veľkosť 1 dávky: 280 g | |||
| Počet dávok v balení: 8 | |||
| Nutričné hodnoty | 1 dávka (280 g) | 100 g | RVH%* |
| Energetická hodnota | 4602 kJ / 1100 kcal | 1643 kJ / 392,7 kcal | ** |
| Tuky | 12 g | 4,28 g | ** |
| z toho nasýtené | 6 g | 2,14 g | ** |
| Sacharidy | 192 g | 68,54 g | ** |
| z toho cukry | 18 g | 6,43 g | ** |
| Vláknina | 8 g | 2,86 g | ** |
| Bielkoviny | 56 g | 19,99 g | ** |
| Soľ | 1,45 g | 0,52 g | ** |
| *RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal) | |||
| **RVH nie je stanovené | |||
| Zloženie | |||
| Zmes sacharidov (kukuričný škrob, maltodextrín, jačmenný škrob, sladký zemiak, valcovaný ovos), Pro-Matrix zmes bielkovín (srvátkový koncentrát, hydrolyzovaný srvátkový proteín, srvátkový izolát, micelárny kazeín, mliečny koncentrát, mliečny izolát), zmes lipidov (frakcionovaný kokosový olej (MCT), avokádo, ľanové semeno, tekvicové semienka, slnečnicový olej), zahusťovadlá (odtučnená sója, hrášok, guarová guma), kakao, prírodné a umelé arómy, soľ, sladidlo (sukralóza), emulgátor (slnečnicový lecitín), enzýmy (laktáza, proteáza), extrakt zo škorice (Cinnulin PF®), višňa. | |||
| Alergény | |||
| Obsahuje obilniny obsahujúce lepok, sójové zrná, mlieko alebo výrobky z nich | |||
| Upozornenie | |||
Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. |
|||
| 2270 g | vanilková zmrzlina | ||
| Veľkosť 1 dávky: 280 g | |||
| Počet dávok v balení: 8 | |||
| Nutričné hodnoty | 1 dávka (280 g) | 100 g | RVH%* |
| Energetická hodnota | 4602 kJ / 1100 kcal | 1643 kJ / 392,7 kcal | ** |
| Tuky | 12 g | 4,28 g | ** |
| z toho nasýtené | 6 g | 2,14 g | ** |
| Sacharidy | 192 g | 68,54 g | ** |
| z toho cukry | 18 g | 6,43 g | ** |
| Vláknina | 6 g | 2,14 g | ** |
| Bielkoviny | 56 g | 19,99 g | ** |
| Soľ | 0,95 g | 0,34 g | ** |
| *RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal) | |||
| **RVH nie je stanovené | |||
| Zloženie | |||
| Zmes sacharidov (kukuričný škrob, maltodextrín, jačmenný škrob, sladký zemiak, valcovaný ovos), Pro-Matrix zmes bielkovín (srvátkový koncentrát, hydrolyzovaný srvátkový proteín, srvátkový izolát, micelárny kazeín, mliečny koncentrát, mliečny izolát), zmes lipidov (frakcionovaný kokosový olej (MCT), avokádo, ľanové semeno, tekvicové semienka, slnečnicový olej), zahusťovadlá (odtučnená sója, hrášok, guarová guma) prírodné a umelé arómy, sladidlo (sukralóza), zosilňovač chuti (citrát draselný), emulgátor (slnečnicový lecitín), enzýmy (laktáza, proteáza), extrakt zo škorice (Cinnulin PF®), višňa. | |||
| Alergény | |||
| Obsahuje obilniny obsahujúce lepok, sójové zrná, mlieko alebo výrobky z nich | |||
| Upozornenie | |||
Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. |
|||
Balenia a varianty
Na sklade | Na predajni
Na sklade | Na predajni
Na sklade | Na predajni
Na sklade | Na predajni
Nie je skladom
Nie je skladom
Nie je skladom
Nie je skladom
Nie je skladom
Nie je skladom
